9. alkalommal bajnok az Aquaprofit-NTSK

2016.04.17-én vasárnap dupla fordulóval ért véget az NB I-es sakkbajnokság. Sorozatban immár a 9. bajnoki kupáját nyerték meg a nagykanizsai sakkozók! Az NB II-es csapat is első helyen, órási fölénnyel nyerte az idei évet! A vasárnapi ünnepélyes díjkiosztó keretében vehették át a serleget és aranyérmeiket a versenyzők.

A címvédő Aquaprofit-NTSK csapata valamennyi mérkőzését megnyerve, tizenegy és félpontos előnnyel, így összesen 80,5 ponttal nyerte meg sorozatban idei bajnoki címét. Győzelemmel fejezte be szereplését az ezüstérmes Atomerőmű SE Paks, míg a bronzérmet a HVSE-Infraplan csapata vihette haza.

A nagykanizsai II. sakkcsapat hét és fél pontos előnnyel, összesen 69,5 ponttal, első helyen zárta a bajnokságot.

Gratulálunk mindkét csapatnak az egyedülálló sikerhez!

Alábbi linkekre kattintva olvashatjátok a Sakkszövetség valamint a Zalai Hírlap összállítását az utolsó fordulóról és díjkiosztóról.

A díjkiosztón készült fotók megtekinthetők galériánkban!

Hozzáadta: aquaprofitnovak | Hozzáadva: 2016.04.19 10:22